Co robimy

Zrób coś miłego TERAZ!

wesprzyj nas

Dołącz do nas

Nasza historia

Pewnego dnia siedzieliśmy przy kawie i opowiadaliśmy sobie o tym, czego byliśmy świadkami w ostatnim czasie: ktoś komuś zajechał drogę i zaczęła się awantura uliczna, na ścianie bloku znów pojawił się wulgarny napis, dziecko w szkole zostało pobite przez rówieśników, sąsiedzi robią sobie różne złośliwości, w Internecie znów jakieś pyskówki, na ulicy, w parku i w autobusie aż roi się od przekleństw. Co się z nami stało? Przestały obowiązywać normy, a może stres i życie na pełnych obrotach przyczyniły się do wzrostu agresji?

Nie dajmy się zwariować. Zróbmy coś z tym! Z ostatnim łykiem kawy postanowiliśmy, że będziemy działać, przypominać czym jest szacunek do drugiego człowieka i do przyrody, powtarzać jak pięknie się można różnić. Ponoć żyjemy w globalnej wiosce, ale wciąż w niej tyle barier, tyle nieufności, tyle złych emocji. Może warto wreszcie otworzyć drzwi do krainy łagodności?

Kim jesteśmy

Respekt Ruch Społeczny został stworzony przez grupę ludzi, czujących się w obowiązku podjąć działania, które mogłyby choć trochę zmienić świat na lepszy: spokojniejszy, mniej konfliktowy, przyjazny. Jest to projekt pro bono, wszyscy poświęcają swój czas, kiedy są w stanie to robić.

Jesteśmy grupą samopomocy, pracująca nad przezwyciężeniem niszczącego wpływu braku szacunku. Prywatnie docieramy do innych osób, których to dotyczy. Czasem potrzebują wsparcia, przyjacielskiej rozmowy, pomocy – także prawnej.

Kampania jest programem budowania ruchu oddolnego i ma na celu partnerstwo z organizacjami, które celebrują różnorodność kulturową.

Jednocześnie pracujemy nad jednolitym ELEMENTARZEM SZACUNKU dla wszystkich istot.
W pracy. W domu. W środowisku naturalnym.

Urszula Ciołeszyńska

Urszula Ciołeszyńska

Założyciel

Działacz społeczny i przedsiębiorca. Od 10 lat z pasją wspiera i promuje przedsiębiorczość kobiet, założyciel i prezes fundacji Polska Sieć Ambasadorów Przedsiębiorczości Kobiet. Ambasador w Polsce Światowego Dnia Przedsiębiorczości Kobiet (Women’s Entrepreneurship Day). Ambasador Dobrej Woli Lions Clubs International. Autorka książek i poradników o tematyce przedsiębiorczości. Zaangażowana w promowanie mediacji jako sztuki rozwiązywania konfliktów

Dorota Olendzka

Dorota Olendzka

Założyciel

Doświadczony wydawca, dziennikarka i fotoreporterka. Założycielka „Magazynu Świat Podróże Kultura” – lifestylowego magazynu, skierowanego przede wszystkim do miłośników podróżowania, jedynego w Polsce luksusowego magazynu turystycznego, dostępnego bezpłatnie zarówno w wersji drukowanej, jak i on line. Propagatorka ekologicznego stylu życia. Zajmuje się też działaniami PR i organizacją wydarzeń specjalnych, eventów komercyjnych oraz współpracą z mediami ogólnopolskimi i regionalnymi.

Anna Somorowska

Anna Somorowska

Założyciel

Specjalistka narzędzi komunikacji, łączy ludzi i projekty na całym świecie. Od wielu lat współpracuje z międzynarodowymi sieciami ekspertów w różnych dziedzinach: turystyka, kultura, zdrowie, inwestycje, środki unijne, coaching, mentoring. Jest praktykiem z 28-letnim doświadczeniem w zarządzaniu podmiotami prawa handlowego, organizacjami pozarządowymi, instytucjami centralnymi i spółkami komunalnymi miasta.

Jej pasją jest budowanie trwałych relacji na pokolenia, współpraca, współtworzenie, wspieranie ludzi i organizacji w osiąganiu sukcesów i znalezieniu ich własnej drogi na szczyt.

Bartosz Kośmider

Bartosz Kośmider

Założyciel

Bartek ma ponad 19 lat doświadczenia w zarządzaniu projektami marketingowymi. Prowadził projekty zarówno dla polskich małych rodzinnych firm, jak i międzynarodowych marek w Polsce i na całym świecie. Wegetarianin od 22 lat, dla którego nasza planeta jest cudownym miejscem, gdzie wszyscy możemy żyć, szanując siebie, inne żywe istoty oraz klimat. Świat może być dużo lepszym miejscem, to wszystko zależy od nas. Możliwe, że nie zostało nam już dużo czasu i nasze dzieci lub wnuki nie będą mogły cieszyć się takim dobrobytem jak my. Nie ma ani chwili do stracenia, trzeba zacząć działać TERAZ!

RESPEKT

Szacunek i empatia są bardzo ważne w nawiązywaniu zarówno nowych znajomości, jak również w trwałych i stabilnych związkach. Pomagają żyć bez konfliktów a jednocześnie akceptować  odmienność.

DOM, RODZINA, MNIEJSZOŚCI

Wzajemna tolerancja to najważniejsza zasada relacji międzyludzkich, a podstawą dialogu i jego kultury jest rzetelna wiedza i wzajemne poznanie. Szczera miłość i szacunek to filary dla funkcjonowanie każdej rodziny.

NATURA, ZIEMIA, EKO

Destrukcyjne i bezmyślne działanie człowieka mogą doprowadzić do zniszczenie środowiska naturalnego oraz skrzywdzenia wszelakich istot żywych. To dziś bardzo ważne aby zacząć traktować ten problem z należytą powaga.

PRAWA CZŁOWIEKA

Podstawowe, niezbywalne i uniwersalne prawa przysługujące każdemu człowiekowi bez względu na rasę, kolor skóry, płeć, język, religię, poglądy, pochodzenie narodowe lub społeczne, majątek, urodzenie, stan zdrowia i inne.

Nasi Partnerzy i Mecenasi

Napisz do nas